mám k tomu co říct

Bělobrádek pojede na sudetoněmecký sjezd, že mu není hanba!

Pátek v 16:20 | Máša
Za provokaci a ponížení českých obětí druhé světové války považuje plán vicepremiéra a předsedy lidovců Pavla Bělobrádka navštívit blížící se sudetoněmecký sjezd v Augšpurku předseda komunistů Vojtěch Filip. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) uvedl, že Bělobrádek na sjezd nejede jako zástupce české vlády.

Tolik z tisku a já jsem přesvědčená, že Vojtěch Filip má stoprocentní pravdu. Jak si to máme podle Zaorálka vysvětlit? Jednou je to vicepremiér ČR a tak ho také budou v tom Augšpurku na sudetoněmeckém sjezdu všichni vnímat. Že mu není hanba, vždyť je to opravdu výsměch!
Mám si myslet, že tam možná jede jako sudeťák? Jedno horší, než druhé. Potom nechápu co s takovými zájmy dělá v naší vládě!
Já bych mu s chutí tu českou vlaječku ze saka sundala.

Emma Smetana má problém

Středa v 8:27 | Máša
Emma Smetana má problém. Jméno Lennon Marlen, které vybrala pro svou dcerku se v ČR úřadům nepozdává. Po pravdě se ani nedivím. Jen mě u toho prý krásného jména napadlo jméno pro případného syna.

Otázkou je, zda by u českých úřadů prošlo - Bedřich Beatles Smetana, by bylo taky celkem trefné. Holt ta biomasa se v rodině Smetany nezapře.

Další vyhaslé životy

Úterý v 8:29 | Máša
Další teroristický útok, při kterém zemřelo dvaadvacet mladých lidí, převážně dětí. Tentokrát se masakr odehrál v Manchesteru. Londýnský muslimský starosta měl prohlásit, že na sebevražedné teroristické útoky ve velkých městech si musí lidé začít zvykat!

Tak tady sedím a přemýšlím nad tím, jak to vlastně je. Na jedné straně se stokrát za den u nás probírá pan Kajínek, který si odseděl téměř 23 let za dvě jemu neprokázané vraždy a na druhé straně proudí dennodenně do Evropy davy potencionálních vrahů a my je budeme přijímat.

Podle pana Sobotky se musíme k těmto chudákům běžencům a k EU chovat zodpovědně. Podle pana Babiše by se tisícovky běženců hodily, on by je klidně zaměstnal.

Nevěřím, že by si v Německu lidé dobrovolně zvolili vítačku Merkel, jedině mě napadá, že k volbám šly i statisíce muslimů, a stejně tak věřím, že za vítězstvím prezidenta Macrona bylo něco podobného, i ve Francii se to uprchlíky jen hemží.

Ne, tohle prostě nemá logiku, to je cílená záhuba Evropy.

Nový přemýšlí o emigraci

19. května 2017 v 6:41 | Máša
Na PL jsem před chvílí četla jen titulek - Pokud lidé zase zvolí Zemana, budu přemýšlet o emigraci. Dál už mě ty bláboly nezajímaly, ale docela mi ta zpráva spravila náladu.

Pane Nový emigrujte, už jste to měl udělat dávno a přiberte do party i Báru Štěpánovou, Báru Basikovou, pana Vojtěcha Pytlíka, Jiřího Bartošku a spol.

Jenom jsem zvědavá, čím zrovna vy, "takový mega umělec" se za hranicemi budete živit? Jistě už na vás všude čekají s otevřenou náručí.

Škůdci na jabloních

18. května 2017 v 10:32 | Máša
Sotva pomimulo nebezpečí ranních mrazíků, objevily se na listech jabloní mšice. Bez chemie to asi nepůjde, pravděpodobně se jedná o mšici jitrocelovou a ta údajně škodí ještě víc.

Nikdy jsem takovou mšici zatím ještě neviděla, má jinou stavbu těla, než mívají běžné mšice. Aplikovali jsme první postřik, ale zdaleka všechny mšice nezahubil.


Ráno jsem byla na obhlídce a kromě mšic mám na jabloních ještě zelené housenky, vypadající jako píďalky podzimní. Nejvíc okousané listy má nová malá jablůňka, a já si myslím, že ty zárodky na sobě musela v době nákupu mít.


Loni jsme měli na starší jabloni taky mšice a na ty pomohl po domácku vyrobený postřik z jaru a oleje. Letos bohužel nezabírá zatím nic.Takže momentálně žádný důvod k radosti nemám, ale snad si nějakou drobnou radůstku během dne najdu.

Zeman v Číně působil unaveně?

17. května 2017 v 8:33 | Máša
No jak by nebyl unavený, po tom všem, co Číně předcházelo! Už se zase do Zemana kope ostošest, hlupáci jsou opět na koni. Já se našeho prezidenta nechci zastávat, ale jsem ráda, že ho vůbec máme. Když si představím, jak to mohlo dopadnout, poněvadž v druhém kole zůstali přece jen dva kandidáti, Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg.

Prezident Zeman sice má nemocné nohy, a občas potřebuje pomoc, ale hlavu má naprosto v pořádku. Schwarzenberg by asi těm odpůrcům Zemana nevadil, i když věčně jen spí a když se náhodou probudí, blekotá tak, že by byly potřeba k pochopení jeho slátanin titulky.

Na únavě prezidenta se mohl kromě extrémího vytížení projevit navíc i časový posun. Taky pan premiér se svou demisí nedemisí jistě způsobil nemálo starostí a k tomu ty věčné útoky. Moc dobře vím, jak špatně se člověk cítí, když se pořádně nevyspí.

Sobotko podejte demisi!

16. května 2017 v 14:37 | Máša
Kdyby měl Sobotka aspoň kousek cti, tak by skutečně podal okamžitě po návratu prezidenta Zemana svou demisi a s ní i demisi celé trojkoaliční vlády. To, co každý den tento člověk provádí už je skutečně neschopnost, řekla bych až trapnost.

Jenže jak to tak vypadá, Sobotka se opravdu spojil s opoziční ODS a TOP09, proto ho obě tyto profláknuté strany tak vehementně podporují. Jde jen o to, udržet se u moci tak dlouho, jak to jen půjde a dokončit si svoje záležitosti.

Poslouchala jsem dnešní vystoupení ODS, kde Stanjura s Černochovou zase mudrovali a chytali politické bodíky. Současné trojkoaliční vládě sice nedůvěřují, ale komunistům návrh o nedůvěře vládě nepodepíší, prostě se zasekli. Nechtějí prý předat vládu do rukou Zemana a Babiše! Přiznám se, že větší nesmysl jsem snad ještě neslyšela.

Mozek to odmítá chápat, oni by sice byli pro předčasné volby, ale až v září, fakt vtipné. Jakou budou mít cenu takové odložené předčasné volby, které ani předčasnými volbami ve skutečnosti nejsou? Vždyť oni chtějí předčasné volby jen měsíc před řádnými volbami.

Já tomu myslím rozumím, paní Černochová se obává, že jejich voliči budou trávit přes léto své přepychové dovolené za hranicemi a nemohli by se zúčastnit. Kdežto chudí lidé budou sedět doma na zadku a tak by se mohlo u volebních uren sejít víc těch, kteří ODS a TOP09 už nedůvěřují a to prostě oni nemohou dopustit, protože jen oni to s námi myslí dobře.

Doufám že to těmto stranám u voleb spočítáme, protože spouta lidí si ještě pamatuje.....

Chvíli před vystoupením ODS vystoupila KSČM a jejich návrhy a připomínky měly smysl, i když je to nejsilnější opoziční strana, tak asi nemá v současné době šanci.

Milost pro Jiřího Kajínka

14. května 2017 v 14:24 | Máša
Z toho, jak se všichni politici můžou vzteky podělat, že má být Jiří Kajínek propuštěn na svobodu soudím, že byl ve vězení držen tolik let záměrně.
Odsouzen k trestu doživotí byl už v červnu 1998. Kolem tohoto případu bylo a stále je tolik nesrovnalostí, lží a polopravd.

Ostatně ty vraždy mu tak úplně nikdy nedokázali a i přesto si Kajínek odseděl téměř 23 let.

Je skoro až dojemné, /myšleno samozřejmě ironicky/ jaké řeči se kolem Kajínka pořád vedou. Jeden říká, že je zavřený opravdu dlouho, a z toho důvodu nebude umět na svobodě žít, nebude prý schopen si ani jít koupit nové boty, protože ve vězení všechno fasoval. No není to směšné?

Pan Horáček, kandidující na post prezidenta si také přihřál polívčičku, a zároveň si i kopl do Zemana, když pravil, že nás chce prezident ochránit před vrahy a jednoho vraha omilostní. Že by Kajínek něco na bývalého veksláka věděl? Inu možné to je, ale myslím, že zrovna multimiliardář Horáček se o svůj kejhák bát nemusí, ten má dost peněz na to, aby si najal ochranku až do konce života.

Dneska se to propuštění zase propíralo v OVM, a je zajímavé, jak všichni papaláši shodně mlčeli a mlčí k té ohromné amnestii Václava Klause. Když končil ve funkci prezidenta, nechal otevřít věznice. To už se jaksi zapomnělo, že dal milost tunelářům, zlodějům, kteří rozkradli stát a aby se neřeklo, svezli se s nimi i ostatní zločinci. Jen kolik to stálo peněz a stejně se podstatná část těch obyčejných zločinců brzy zase vracela do vězení. Ostatně i V. Havel uděloval milosti jak na běžícím pásu a mrzí mě, že není nikdo, kdo by na tohle aspoň upozornil.

Už se říká, že si propuštěním J. Kajínka Zeman řeže pod sebou svou vlastní větev, ale jsou i tací, včetně Bohuše Sobotky, kteří naopak tvrdí, že je to od prezidenta Zemana předvolební populismus. Nějak se pánové nemohou mezi sebou dohodnout, ostatně ať udělá Zeman cokoliv, vždycky to bude z jejich pohledu špatné. Inu, kdo chce psa bít, hůl si najde....

Donekonečna se omílá, že Zeman zase lže, protože řekl, že milosti dávat nebude. Jasně, Zeman řekl, že udělovat milosti nebude, ostatně tohle není milost v pravém slova smyslu, je to podmínečné prominutí zbytku trestu. Pokud Kajínek spáchá sebemenší zločin, půjde zpátky do vězení a to už mu pak nepomůže ani svěcená voda.

Ať je to tak, či onak, je dobře, že se konečně dostrane na svobodu. Navíc je docela možné, že se Miloš Zeman dověděl některé okolnosti, které ho k propuštění nejznámějšího vězně vedou.

Dneska jsem četla, že lidé, kteří znali Kajínka od dětství o něm mluví jen v dobrém, i díky tomu věřím, že ty vraždy, kvůli kterým ho odsoudili na doživotí nespáchal.

Hradní koloběžka a spol.

11. května 2017 v 9:09 | Máša
Spolek šílenců, kteří chtějí manipulovat s námi, obyčejnými lidmi této země se sešel na Václaváku. Divné na tom je, že se tak rychle zorganizovaly demonstrace proti Babišovi a Zemanovi po celé republice a že měli účastníci demonstrací připravené transparenty.

Tohle bylo dlouho dopředu naplánované, jako celá současná vládní krize a kdo za tím stojí, o tom můžeme jen spekulovat.

Jakmile se paní Štěpánová ujala slova, nemohla jsem uvěřit svým uším, nechápala jsem, kde v sobě vzala tu drzost, když začala urážela hlavu státu. Zrovna ona, kterou lidé znají především jen ze stupidního seriálu a taky jako paní s velkým povadlým poprsím, kterak jezdívala po chodbách Pražského hradu na koloběžce, aby tak pobavila tehdejšího prezidena Václava Havla. Už z toho, že tam mohla takhle "excelovat" lze soudit, jak to asi na Pražském hradě za vlády tehdejšího prezidenta vypadalo.

Najednou z jejích úst zaznělo: "A teď si představte, že jsme mu my dali možnost stát se prezidentem! On tu funkci nebere jako službu této zemi. On si dělá, co chce. Sprostě mluví, ústavu nectí. Pane bože, přece už tam znovu nebude. To nedopustíme!"

Ano paní Štěpánová, "My jsme dali možnost Miloši Zemanovi stát se prezidentem a vy byste ten fakt a hlas lidu měla respektovat!" Když chcete moralizovat a říkat o hlavě státu, že sprostě mluví, měla byste si aspoň dát pozor na to, co z vašich nevymáchaných úst leze.

Štěpánové vadí mluva Miloše Zemana a přitom ho sprostě uráží, když říká, že se zachoval jako malej parchant. Mohla bych tady uvést co si myslím o vás paní Štěpánová, ale neudělám to, nesnížím se na vaši úroveň.

Nejsem příznivcem a voličem politické strany ANO, ale nezbývá, než respektovat vůli voličů, a počkat ať už do předčasných, nebo řádných voleb. Jinak to zavání totalitou ještě mnohem horší, než jakou jsme tady měli před listopadem 1989!

Včera jsem pečlivě sledovala i dění ve Sněmovně, a chvílemi mi bylo smutno, chvílemi mi bylo až špatně. Ani strana ČSSD, která má přímo v názvu DEMOKRACII nerespektuje hlas a vůli lidu a nejradši by ANO, kterému stoupají preference z vlády vyštípala a nám voličům by chtěla diktovat které noviny smíme číst, koho smíme volit. No kam jsme to došli?

Brigitte Macronová

9. května 2017 v 9:23 | Máša
Na Novinkách se píše - "Pravá ruka prezidenta - inteligentní a šarmantní Brigitte" a já nechápu co tím vlastně chtějí říct.
Mám si myslet, že Macron je zcela neschopný muž a povede ho za ruku jeho stará manželka Brigitte?

Tak proč nekandivala
na post prezidenta ona sama?

Bylo by to rozhodně upřímnější. Mohli psát, že inteligentní, šarmantní starnoucí žena učarovala mladíkovi.

Takhle to vypadá, že nový prezident je buď gerontofil, a nebo zakřiknutý mamánek, který si neumí sám připravit ani svou řeč a musí to za něho napsat manželka.

Všichni, včetně našich politiků jásají, že vyhrál právě on, že na lidi zapůsobila láska mezi těmi dvěma. Já to vidím jako předem zinscenovaný podvod na voliče. Celé mi to přijde naprosto falešné.

Dál se dočítáme o její blonďaté hřívě, modernímu stylu oblékání, nádherné postavě, a krásnému opálení tváře. Přitom se stačí podívat na internet, a vyhledat starší Brigittiny snímky. Je jasné, že Brigittina tvář prošla buď fotografickými úpravami, nebo plastickými operacemi. Možná k tomu došlo těsně před tím, než se ti dva rozhodli kandidovat na post prezidenta.


Jsou k vidění ještě i nelichotivější snímky, jedno však mají společné, Brigitte na všech vypadá jako anorektička.
Silně mi to připomíná pana Nečase, když ho občas ve vedení našeho státu zaskakovala jeho milenka Nagyová.
 
 

Reklama