Vzhůru do středověku?

Sobota v 8:43 | Máša |  mám k tomu co říct
Už delší dobu si myslím, že je něco u nás špatně. Jak je možné, že v jednadvacátém století věří lidé stále ještě v nadpřirozené schopnosti některých vychcánků.
Jak je možné, že se nechají přesvědčit o něčem, co odporuje zdravému rozumu. Vždyť oni věří v Boha i Ďábla, to by se musel Duka už dávno smažit v pekle!

A nejen staří lidé věří tomu, že se dá přičarovat zdraví, ženich, že se nějakým zaříkáváním člověk vyléčí z těžkého onemocnění, nebo že se dají vydělat hromady peněz a pod. třeba amuletem.

No ano, peníze se dají jak je vidno vydělat v dnešní době poměrně snadno právě na těch důvěřivých lidech. Starší ročníky ještě pamatují, že se v médiích dřív nelhalo tak, jako dnes a to by mohl být jeden z důvodů, proč se nechají okrádat, proč stále dokolečka sednou na lep i těm tzv. šmejdům.

Viděla jsem v televizi v přímém přenosu kartářky, věštkyně a nechápu, že se jim daří stále z lidí tahat peníze. V televizi tuším Barrandov nabízejí i předražené odporné a kýčovité šperky, a hloupí lidé zřejmě kupují, jinak by s tím podvodným kšeftováním přestali.

Dnes na Novinkách píší, že se jakási Krejčová prezentovala nadpřirozenými schopnostmi a vylákala podvodem z lidí přes milion korun. Dostala za to však pouze podmínku. Tak se sama sebe ptám, jak je možné, že za takový trestný čin je v naši zemi jen podmínka?

Jenže to není všechno, ona si ta Krejčová, dnes už Krejčí, protože se nechala přejmenovat najala dva chlapy, kteří zmlátili šíleným způsoběm milence ženy, se kterou Krejčová žila. A tady už padl tedy nepodmíněný dvouletý trest. Jenže u jiného soudu Krejčová čelí další obžalobě, podle které revolverem postřelila přítele své matky. V této věci ještě rozsudek nepadl.

Podle mne by měla za mřížemi strávit mnohem delší čas. I tady je vidět, že Kajínek dostal doživotí jen proto, že byl vlivným lidem nepohodlný.
Jak je to u nás divně nastavené, nebo spíš ošetřené, tak, aby se skutečným podvodníkům a zlodějům nic moc nestalo. Možná i proto, že podvodníky a zloděje máme i ve vládě!
 


Aktuální články

Reklama