O hubnutí a o všem možném

14. června 2017 v 19:42 | Máša |  moje nejen patálie
Špatně v posledních dnech spím, moc přemýšlím o věcech, které nemohu žádným způsobem ovlivnit a vím, že mi to škodí. Dočetla jsem konečně toho Kinga, ale radši bych se dobře vyspala.

I po dočtení jsem byla vzhůru a tak jsem dumala o tom, jestli vůbec někdy dokážu trochu zhubnout. Za pár neděl budu celý rok na blogu a začínala jsem na 72,8kg. Potom mi váha lítala víc nahoru a jen malinko i dolu, ale to vždycky jen na chvilku. Nejvíc jsem se spravila přes vánoce a Velikonoce to dorazily.

Nu a vlastně z toho důvodu i přes nepříjemné dusno jsem po obědě vyrazila na procházku. Moje velké přání je dostat pod tu začarovanou, magickou sedmdesátku a dnes ráno jsem už zase měla 72,1kg.


To bílé vlevo nahoře jsou bezové květy ze spodu, byly moc vysoko.


Všechny fotky jsou dnešní, jen to nebe bylo proměnlivé. Co mě moc mrzí je, že vadne následkem sucha už i luční kvítí, třešňové stromy nemají žádné plody, smutně visely listy i statným stromům.

Byla jsem se podívat i za mým oblíbeným jasanem. Býval to nádherný vzrostlý strom, minimálně stoletý, ale měl smůlu. Vyrostl na louce, z které se nedávno staly stavební parcely. A on byl na rozhraní dvou parcel. Majitel té jedné napřed zatloukl do jasanu hřeby, aby mu držel drátěný plot.

Později, když už stál dům nechal ten člověk mohutný strom brutálně ořezat. Zůstal prakticky jen holý silný kmen bez větví. Minulý rok trochu obrazil. Měl pár listů a letos už jsem si myslela, že strom zašel. O to víc mě dnes potěšilo, že těch listů na slabých výhonech měl víc. Žije, ale nejsem si jistá, co majitelé udělají za pár let, až jim zase začne vadit.
Fotit se nedalo, protože byli majitelé před domem.

 


Aktuální články

Reklama