Prosinec 2016

Letos poslední

31. prosince 2016 v 17:52 | baculka |  moje nejen patálie
Z dnešní odpolední procházky mám opět zajímavý snímek vykotlaného kmenu. Ten první s Anděly je zde.

Strom ještě žije, jedna silná větev se odlomila, a do poranění se nastěhovali před lety dřevokazní mravenci.


Zkusila jsem to narušené dřevo vyfotit, protože se mi zdálo, že vidím různé obrazce. Po stažení a zmenšení se opravdu ukázaly zajímavé výjevy, dokonce i usmívající se ryba a hlavička naší Ťapky.

Co se týče pohybu, mám ze sebe dneska radost, na váze se to neprojeví, protože víc jím, ale 20 km na rotopedu je zatím můj rekord, a k tomu ta procházka.

Ještě si zacvičím, to jsem si sama sobě slíbila, není to žádné novoroční předsevzetí. Jen bych chtěla cvičit co nejčastěji. Cvičila jsem ve čtvrtek i v pátek, nu a dneska, než vypukne to šílenství si to zopakuju už potřetí za sebou.

Skleněné ozdobičky a něco navíc

31. prosince 2016 v 8:37 | baculka |  moje nejen patálie
Ráno bylo po dlouhé době mrazivé,-6°C. Sníh nemáme, jen jinovatka se vyřádila a musím uznat, že je hned všechno hezčí, i díky sluníčku.


Včera jsem si vyfotila dřevěné figurky, dneska jsem zkusila vyfotit některé skleněné ozdobičky, taky už nejsou nejmladší, kupovala jsem si je po svatbě a to je už hezkých pár let.

Ráno jsem se postavila na váhu, konečně jsem našla odvahu a málem mě
z 2 kil, které mám navíc kleplo a horší to bude 2. ledna, protože já mám moc ráda chlebíčky a pár jich určitě sním, těm neodolám.

Naštěstí už není žádné cukroví, ani čokolády, dokonce jsem snědla i brambůrky, které jsem měla na dnešek k vínu. teď se to zkouším napravit, pustila jsem si telku a jdu si u toho koukání se na staré silvestrovské pořady zacvičit.

Dřevěné vánoční ozdoby

30. prosince 2016 v 15:05 | baculka |  moje nejen patálie
Protože je dneska opravdu krásně, vyfotila jsem si některé dřevěné vánoční ozdobičky. Nejsou zase tak staré, ale v dnešní době už se asi neseženou. Chtěla jsem si k nim nějaké kousky dokoupit, protože se mi některé ztratily, zatím jsem však podobné nikde neviděla.


Jenže jsem zase objevila jiné moc hezké, sice už jsou mnohem dražší, než ta moje původní sada, i tak mám zase o čem přemýšlet.

Čím silnější petardy a dělobuchy, tím nižší IQ

30. prosince 2016 v 13:33 | baculka |  mám k tomu co říct
Dnes máme od samého rána azúro, nebe vymetené, bez jediného mráčku a ještě v tuhle chvíli i stříbrné střechy. Jen já se cítím poněkud unavená a jak by taky ne, když mě v 1:30hod. probudily petardy a dělobuchy nevídaného kalibru pak už jsem se budila každou chvíli.

To je od ohňostrůjců taková bezohlednost, a začínám mít podezření, že čím silnější petardy a dělobuchy, tím nižší IQ. Osobně jsem vyslechla ve frontě na pokladnu rozhovor dvou "střelmistrů" na téma závist.
Vyšlo najevo, že to dělají hlavně proto, aby se předvedli a aby ukázali ostatním prskačům, jakou pyrotechniku si mohou dovolit, či dokonce sehnat, aniž by k tomu měli oprávnění.

Vůbec jsem netušila jak je to odstupňované, a že k některým balíkům mají přístup jen profíci.

Ten, o kterém píši rozhodně profík není a přesto pro něj není problém takové zboží sehnat, holt plná peněženka dělá dneska zázraky. Ani to se mnou nehne, abych po Novém roce litovala ty, kterým to utrhne pazoury, dobře jim tak!

No a jak jsem zjistila před chvílí, všichni milovníci pyrotechniky si dávají kvůli novoročnímu ohňostroji sraz v Praze, se divím, že to tam taky nezakážou, zvlášť v tuhle dobu, kdy hrozí že se může stát to samé, jako nedávno v Berlíně.

Už aby to bylo za námi

29. prosince 2016 v 7:46 | baculka |  moje nejen patálie
Už se to blíží a já se ani trochu netěším. Jestli něco nemám opravdu ráda, tak jsou to silvestrovské a novoroční ohňostroje.

Ráno jsem cosi zaslechla v rozhlasovém zpravodajství, Česká Lípa asi jako první město zakazuje v městských ulicích dělobuchy. Vyjímku udělali jen pro silvestrovskou noc, a ve 3 hod. ráno už musí být klid.

Možná se toho jednou taky dočkáme, zatím tomu tak není a bezohlední sousedé nás obšťastňují už od začátku listopadu. Dokonce samo město pořádá na Nový rok velký ohňostroj na náměstí. Kdyby za ty peníze, co každý rok takhle zbůhdarma vyhodí radši opravili silnice a chodníky.


Tak si přeju, aby to silvestrovské a novoroční řádění už bylo za námi.

Usměvavá Andělka

28. prosince 2016 v 15:54 | baculka |  moje nejen patálie
Jelikož se počasí zatím neumoudřilo, krátím si dlouhou chvíli jak jen to jde.

I když na Anděly zrovna moc nevěřím, tak mám sklon je sbírat, pokud jsou za rozumnou cenu a taky mě baví si Anděly fotit.

Moc se mi líbí šíté Andělky, jenže na zhotovení nejsem šikovná a tak jsem si koupila na slevě usměvavou Andělku z dřevěné překližky.


Vyfotila jsem si ji a patřičně snímeček zarámovala, aby se na blogu pěkně vyjímala. Zdá se mi, že je ten úsměv nakažlivý.


Co se člověk nedozví

28. prosince 2016 v 7:18 | baculka |  mám k tomu co říct
V roce 2017 by se ti nejchudší měli mít o něco lépe. Poroste minimální mzda, dokonce porostou i důchody.

V průměru by tak měli mít důchodci o 308 korun více, ale jen v průměru, takže zase ostrouhají ti s nejmenším důchodem.


Co jsem se ale v článku na Blesku nedočetla je fakt, že si opět sami sobě schválili navýšení o krásných kulaťoučkých 8%, holt jsou asi poslanci nejchudší z nejchudších, a tak konečně víme, proč si zuby nehty brání tu svou kantýnu.

Čerti se žení

27. prosince 2016 v 16:11 | baculka |  moje nejen patálie
Jako když se venku všichni čerti žení, jen jim ta veselka trvá nějak podezřele dlouho.
V podstatě celé Vánoce snad nevysvitlo sluníčko ani na 5 min. Dneska po obědě už to chvíli vypadalo, jako že jo, že se těmi mraky snad prokouše, jenže si na nich spíš ty zoubky po pár vteřinách vylámalo.

A vítr sílí, do toho déšť se sněhem, nedá se jít ani ven. Tak hnusný Vánoce jsem snad ještě nezažila. Když se nedá ven, tak budu aspoň fotit ozdoby na stromku, mě tak napadlo.


Kdepak, není dobré světlo, zkusila jsem to i bleskem, všechny fotky jsou přesvícené a tak jsem se pustila do čokolády, s chutí bych si nafackovala, jenže to neumím.

Postesknutí

27. prosince 2016 v 10:36 | baculka |  mám k tomu co říct
Docela jsem si říkala, že bych si pro sebe dodatečně koupila nějaký dáreček. Každoročně po Vánocích se v supermarketech objevují věci, které by nám měly pomáhat hubnout a nebo získat lepší kondičku. Rotoped, stepper a pod.

Už dlouho jsem měla a stále mám spadeno na gymnastický míč. Myslím, že bych ho využila například u sledování filmů. Křeslo máme jen jedno a v něm sedává náš pejsek. No a protože je starý, nemáme to srdce ho z křesla vyhodit. Další místo k sezení je na pohovce, ale to, odkud je vidět na televizi zabere pro sebe manžel a sezení na židli už mám plné zuby.

Vůbec nechápu, proč se k nám dovážejí gymnastické míče jen do velikosti 65 cm, což je pro normálně rostlého dospělého člověka málo. Větší míče se nechají asi koupit jen ve sportovních potřebách, jenže u nás takový obchod není a mně se nechce platit k míči ještě poštovné.

Tak mám takový pocit, že do našich obchodů se šoupne jen to, co se v okolních zemích neprodá.

Důležitá opatření :D

26. prosince 2016 v 7:24 | baculka |  moje nejen patálie
Protože se nemůžu na vánoční cukroví jen dívat, přemýšlela jsem, jak to zařídit, abych z přijatých kalorií spálila pokud možno co nejvíc.

Takže dřív jsem si dala cukroví na talířek a v sedě, nejlíp u počítače to do sebe tlačila. Teď nově jsem si dala taky pár kousků na talířek, ale nejím to v sedě, navíc jsem talířek umístila do potravinového sklípku a pro každý kousek si chodím zvlášť, což obnáší 16 schodů dolů, a zrovna tolik nahoru. Rohlíček sním a za chvilku to opakuju.

Já vím, je to absolutní hloupost, ale nic moudřejšího mě zatím nenapadlo. U čištění zubů chodím sem a tam, u mytí nádobí zatínám hýžďové svaly, což ostatně dělám i ráno v posteli. Vím, že tím nic nezhubnu, ale aspoň posiluju a někde jsem kdysi dávno četla, že čím víc svalů na člověku je, tím snáz hubne, protože ty svaly se musí něčím živit a tak pomalu mizí tukové polštářky.

Včera jsem poctivě šlapala i na rotopedu, dopoledne hodinku a odpoledne taky čistou hodinu, jenže pomalu, rychle mi to zatím nejde, i tak ze mne lil pot a to je dobré na snížení cholesterolu. Přesto jsem se radši nepostavila ani na váhu, ta nabraná kila na sobě vidím i cítím, nemusím si kazit ještě navíc náladu pohledem na nějaké cifry.


Jo a taky jsem kdysi hodně dáááávno v jednom ženském časopisu četla, že pokud za každý snědený rohlíček uděláme 10 dřepů, je to v pořádku a nepřibereme ani gram. Tak tohle tedy nefunguje, aspoň u mne ne.